Náš příběh

FARMA "U LUČANŮ"

Zabývám se registrovaným chovem králíků Činčil velkých, slepic Australek velkých černých a masných japonských křepelek.


Po přestěhování se z města zpět na rodnou vesnici, jsem se rozhodl pokračovat v činnosti svých prarodičů a začal se věnovat chovu králíků a drůbeže, protože "domácí produkty jsou domácí produkty". 

Zprvu byl můj chov čistě pro potřeby domácí kuchyně (vejce, králičí a kuřecí maso), z přibývajícím časem jsem však přičichl k chovu šlechtěným plemenům. 

V současné době jsem registrovaným chovatelem králíků Činčil velkých, který disponuje nejen hezkým vzhledem, ale i dobrou zmasilostí. Z drůbeže se u nás prohání slepice Australka velká černá, mají slušivý vzhled, který podtrhuje zelený lesk, je výtečnou nosnicí i v zimním období a poskytuje i velmi dobré maso. Při pohledu do našich výběhů jsou k vidění i Maransky černé měděnokrké, která snáší zajímavá vejce v čokoládové barvě. 

Aby toho nebylo málo, tak v roce 2014 jsem pořídil chovný kmen ovcí Charollais, tyto ovce jsou masného typu s minimálním množství loje, tedy chuťově vynikající.

V roce 2017 jsem rozšířil svůj chov o japonské křepelky. Nejprve jsem choval několik chovných kmenů křepelek nosných, o rok později jsem však přešel k chovu masného typu (KJM). V současné době mám několik chovných kmenů, která produkují větší vejce a mají více masa.

© FARMA u LUČANŮ
V roce 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!